top of page
IMG_20221027_132618.jpg

O nás

Mám suchou pleť a už jsem zkusila aspoň sto druhů nejrůznějších mýdel, krémů. Neřekla bych, že jsem mezi nimi našla opravdu dobré. Tekutá mýdla, šampóny byly ještě horší. Vysoušely nejen mé tělo, ale i vlasy, pokožku na hlavě. A co víc, jednu dobu jsem na rukách měla i ekzém. Tehdy jsem se rozhodla, že už nebudu používat žádné chemikálie a budu preferovat přírodní kosmetiku, které kůži navrátí jeho zdraví.
S ručně vyráběnými mýdly jsem se poprvé setkala na farmářských trzích, a udivilo mě, jak kvalitní mýdlo lze vyrobit jen z rostlinných olejů a tuků bez toho, aniž by k nim byly přidány jakékoli chemikálie, petrolej, umělá pěnidla či vůně. Tato mýdla neobsahují právě ty složky, které vedou k iritaci a vysoušení pleti. A dokonce není zapotřebí ani žádná mystická laboratoř, ve které by je bylo nutné vyrábět.
Vždyť je to úžasné.
Okamžitě jsem si přírodní mýdla zamilovala, naučila jsem se způsob výroby, a od té doby vyrábím svá mýdla sama. Inspiraci k jejich výrobě hledám v přírodě, v ročních obdobích a ve vůni zázračných esenciálních olejů.

bottom of page